درباره جوراب بامبو


مزایای بی شمار بامبو

مادامی که مصرف کننده جوراب های بافته شده از نخ بامبو هستید برای همیشه با بوی بد پاهایتان خداحافظی کنید.الیاف بامبو مزایای بسیار فوف العاده ای دارد که آن را به بافتی متحیر کننده تبدیل می کند ، بسیار خنک و باعث تنفس پوست ، با جلوه ای زیبا ، بی نهایت نرم ، جاذب سریع عرق و ضد باکتری است .آیا می دانید چرا از البسه بافته شده با الیاف بامبو در فعالیت های شدید ورزشی استفاده می شود؟چون جاذب بسیار قوی عرق بدن می باشد و از آنجایی که انتی باکتریال (ضد باکتری)نیز می باشد باعث تبخیر بسیار سریع و دفع بوی بد بدن می گردد . بنابراین دیگر هرگز بوی بد حاصل از عرق بدن را تجربه نخواهید کرد.این امر تهویه بر روی سطح پوست است که خاصیت منحصر به فرد الیاف بامبو است.

الیاف بامبو دارای باریکی و سفیدی خاصی است . کمتر ساییده می شود و از لحاظ رده بندی جزو الیاف درجه اول جهان با استاندارد کیفی عالی به شمار می آید و از دوام ، استحکام ، ثبات بسیار بالایی برخوردار است.

خواص ضد آلرژی و آنتی استاتیک

از آنجایی که بر خلاف سایر الیاف طبیعی الیاف بامبو نیاز بع هیچگونه مواد شیمیایی آفت زدایی ندارد بنابراین کاملا ضد
آلرژی و هرگونه حساسیت می باشد.مخصوص افرادی که پوست حساسی دارند.

تحقیقات نشان داده که خواص ضد باکتری آن نصبت به پنبه سه برابر ، خواص آنتی استاتیک آن 12 برابر ، خاصیت جذب عرق آن 60% بیشتر و خاصیت دفع بوی بد بدن آن 30% بیشتر از محصولات پنبه می باشد

بر اساس بررسی یک سازمان تحقیقاتی صنعت نساجی ژاپن ثابت گردید که حتی پس از پنجاه مرتبه شستشو هنوز خواص ضد باکتری و ممانعت از رشد باکتری الیاف بامبو پا برجا بود. در صورتی که الیاف انتی باکتریال شیمیایی رفته رفته خواص آنتی باکتریال خود را از دست داده و حتی آلرژی (حساسیت زا) خواهند شد.

از آنجایی که در ساختار الیاف بامبو شکاف ها و منافذ بسیار ریزی وجود دارد باعث خنکی ، لطافت و تنفس بهتر پوست شده  و همین طور جاذب بهتر تعرق بدن و خاصیت تهویه هوا در این الیاف منجر به تبخیر سریع رطوبت حاصل از عرق بدن می شود.قدرت جذب آب در الیاف بامبو به قدری زیاد است که هنگام شستشو وزن آن سه برابر افزایش می یابد.

همانطور که می دانید پس از تعرق بدن و عدم تبخیر به موقع آن ایجاد باکتری می شود که باعث بوی بد بدن می گردد.ساختار الیاف بامبو به شکلی است که حتی باکتری های روی پوست را نیز از بین می برد و بوی بد حاصل از عرق بدن را محو می کند.نکته بسیار جالب در این الیاف این است که در تابستان ایجاد خنکی و در زمستان ایجاد گرما می کند.(برخلاف الیاف شیمیایی که باعث تحریک و خارش پوست می شود.)

نحوه شستشو محصولات بامبو

به منظور حفظ دوام و لطافت محصولات بامبو از ماشین لباس شویی یا شستشوی دستی استفاده کنید.پودر صابون یا صابون مایع با درصد قلیایی کم گزینه مناسبی است.هرگز از مئاد سفید کننده معمولی و یا کلر دار استفاده نکنید چون منجر به زرد شدن خواهد شد.خشکشویی توصیه نمی شود.
چنانچه از خشک کن استفاده می کنید لطفا در حالت خنک آن این عمل انجام شود.نور غیر مستقیم خورشید بهترین عامل برای خشک کردن می باشد و برای اتو کردن محصولات تهیه شده از الیاف بامبو بهتر است در حالت نم دار اتو کشی شود.

جوراب های بافته شده از الیاف بامبو بی نهایت شایسته افرادی است که مشتاق به داشتن سلامت و ارامش پاهایشان هستند.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که خاصیت ضد باکتری و استقامت در مقابل باکتری ها ثابت کرده است که موثرترین خواص ضد بوی بدن در گیاه بامبو به طور طبیعی وجود دارد و آزمایشات نشان می دهد جذب رطوبت یا تعریق در الیاف بامبو چهار برابر پنبه است که در نهایت باعث تبخیر سریع و تهویه هوا روی سطح پوست می گردد.

تجربه مصرف کنندگان جوارب های بافته شده از الیاف بامبو

یک از ورزشکاران استرالیایی ابراز می دارد حتی پس از 18 ساعت فعالیت در کفش ورزشی هرگز بوی بدی احساس نمی کنم در صورتی که سایر جوراب ها به هر حال بوی بد و خستگی برایم به ارمغان می آورد.

یک بیمار دیابتی می گوید طی چند سال انواع جوراب ها را امتحان کردم اما هیچ کدام به اندازه جوراب بافته شده از الیاف بامبو نتوانسته بود سلامت و لطافت را به پاهایم ببخشد.

یکی ازکوهنوردان امریکایی چنین بیان داشت که پس از ساعت ها کوهنوردی بی وقفه به هیچ وجه احساس چسبندگی ، خیسی حاصل از عرق یا کوفتگی پا ندارم و بهترین جورابی است که تا بخال پوشیده ام.